צור קשר

מה לבדוק כשקונים רכב מליסינג

שאלות ותשובות שיעשו לכם סדר - קבוצת תמיר

עסקת ליסינג פרטי מאפשרת לך לנהוג ברכב חדש ובטיחותי ולשלם תשלומי החזר חודשיים נמוכים. זו אופציה משתלמת המתאימה לרבים באוכלוסייה, לכן אין זה פלא כי רבים חותמים על חוזה ליסינג, בלי להיכנס להוצאות כבדות המקשות על ניהול תקציב ההוצאות של המשפחה. עם זאת, ההחלטה על קניית רכב מליסינג אינה עניין של מה בכך, יש לערוך סקר שוק, להשוות הצעות ותנאים, לאתר את הרכב המתאים ביותר עבורך ולהבין את משמעות העסקה. 

רגע לפני שאתה חותם על עסקת ליסינג פרטי עליך לשאול את השאלות הבאות כדי לבחון את כדאיות העסקה עבורך ואת יתרונותיה. כך תחסוך עלויות ותוכל גם לשפר תנאים, ובנוסף תבין אריזה אופציות קיימות וכיצד לנהוג באירועים שונים, למשל אם ברצונך לסיים את העסקה לפני הזמן. 

הכלל שצריך להנחות אותך בעסקת ליסינג פרטי הוא בחירה נכונה של חברת הליסינג. קניית רכבים יד שניה מחברת ליסינג מובילה, מוכרת ואמינה, מבטיחה לך חוויה נעימה, שירות מנצח לכל אורך הדרך, מחיר אטרקטיבי וכתובת אליה תוכל לחזור בכל שאלה, בקשה ובעיה.  

איך קונים רכב מליסינג?

הרגלי הצריכה משתנים עם השנים, כיום רכב נחשב למוצר צריכה לכל דבר, ובאמצעות קניית רכב מליסינג זוכים ליתרונות רבים. במקום להתרוצץ בין יבואנים, סוכנויות ומגרשי רכב או לחפש רכב בשוק הפרטי, בוחרים חברת ליסינג המספקת מענה מושלם תחת קורת גג אחת, מקבלים החלטה לגבי סוג הרכב, חותמים על חוזה ויוצאים לדרך.

לעסקת ליסינג יתרונות רבים ומגוונים, ביניהם:

  • תנאי רכישה אטרקטיביים - יש לשלם מקדמה נמוכה, לרוב כ-30% בלבד, ומדי חודש משלמים תשלום חודשי נמוך.

  • מגוון רכבים ודגמים - באפשרותך לבחור רכב מתוך מגוון עצום של מכוניות ודגמים, יש רכבים חדשים עם 0 ק"מ ומגוון רכבי יד שניה במצב טוב.

  • חיסכון בזמן - אין צורך לבזבז זמן בחיפושים אחרי הרכב המתאים ביותר עבורך, מגיעים לחברת הליסינג, בוחרים דגם, חותמים על עסקה, משלמים מקדמה ויוצאים לדרך. בסוף תקופת הליסינג אינך צריך לטפל במכירת הרכב, באפשרותך להחזירו לחברה, לרכוש את המכונית או לחתום על עסקה חדשה.

  • מחיר אטרקטיבי - במקרים רבים חברת הליסינג מציעה רכב חדש במחיר נמוך ממחיר היבואן, כלומר אתה חוסך הרבה כסף בקניית הרכב.

  • אחריות ושירות - קניית רכב מליסינג מבטיחה לך אחריות ארוכה ושירות יעיל ומהיר בכל בעיה ותקלה.

מה לבדוק כשקונים רכב מליסינג? 

הנקודות הבסיסיות שיש לבדוק לפני שקונים כל רכב תקפות גם לקניית רכב מליסינג.  עלינו לברר על מצב והיסטוריית הרכב.   

  • היסטוריית הרכב - מקור הבעלות (השכרה או ליסינג) והיסטורית טיפולים מסודרת.
  • עד מתי תוקף הטסט, על מנת להעריך הוצאות צפויות. 
  • בדיקת רכב במקום מוסדר 

ישנם עוד מספר שאלות שעליכם לקבל עליהן תשובות מחברת הליסינג להלן: 

האם ניתן לנהל מו"מ לגבי מחיר הרכב?

בהחלט כן, כפי שאתה מנהל מו"מ לגבי מחיר מוצר או שירות מסוים, נניח חופשה בחו"ל או שיפוץ הבית, כך עליך לנהוג בעת קניית רכב מחברת ליסינג. לאחר סקר שוק והשוואה בין הצעות מחברות ליסינג שונות, עליך לנהל מו"מ יעיל ואפקטיבי כדי לשפר תנאים. חשוב לזכור כי חברות הליסינג מתחרות זו בזו, הן ישמחו לבוא לקראתך כדי שתבצע את העסקה דרכן. 

אמנם, ברוב המקרים חברת הליסינג פועלת לפי מחירון קבוע וידוע מראש, אך לסוכני המכירות בחברה יש טווח מסוים להעניק הנחה במחיר הרכב, או לחלופין להציע הטבה משתלמת, למשל אבזור עשיר ונדיב יותר.

האם ניתן לקנות רכב לפני שחוזה הליסינג שלו מסתיים?

בהתאם לחוזה עם חברת הליסינג, ניתן ברוב המקרים לקנות את הרכב לפני סיום החוזה. עם זאת, חשוב לבדוק האם יש עמלות או קנסות בגלל סיום החוזה לפני הזמן וכדאי לבדוק היטב האם צעד זה משתלם עבורך מבחינה כלכלית ולענות על השאלה האם ליסינג פרטי משתלם? זו עסקה בכללותה שמשתלמת עבורכם.


לעתים, בעקבות שינוי בריבית הנהוגה במשק, התשלום החודשי קופץ מעלה, ויתכן וקיים צידוק כלכלי לסיים את העסקה ולהקל על ההוצאות החודשיות השוטפות. יש סיבות נוספות לקניית הרכב לפני שחוזה הליסינג מסתיים, לכן חשוב לקרוא את סעיפי החוזה העוסקים בכך, ובהתאם לקבל החלטה שקולה ואחראית.  

האם ניתן לשלב טרייד אין וקנייה מליסינג?

חברת ליסינג מובילה ואמינה מציעה ללקוחותיה דיל אטרקטיבי של עסקת טרייד אין רכב משולבת בליסינג. כלומר, אתה יכול למכור את רכבך הישן לחברה, לקזז את שווי הרכב מתשלום המקדמה או מסך התשלום בעסקת הליסינג, וליהנות מרכב חדש ואיכותי ומשקט נפשי. במקום לנסות למכור את הרכב בשוק החופשי, משימה קשה המחייבת זמן רב, מענה לטלפונים, הצגת הרכב בפני קונים פוטנציאליים ולא מעט כאבי ראש וטרטורים, במקום אחד אתה מוכר את הרכב, קונה רכב חדש או משנתון מתקדם יותר, ויוצא לדרך.

האם קניית רכב מליסינג זולה יותר משאר האופציות?

לחברת הליסינג כוח רב מול היבואנים, הן רוכשות מספר רב של רכבים, לכן הן זוכות להנחה משמעותית במחיר הרכב. את ההנחה הם מגלגלים הלאה אליך, וכך למעשה אתה יכול לקנות בליסינג רכב חדש עם 0 ק"מ במחיר נמוך ממחירי היבואן. לקניית רכב מליסינג יתרונות רבים, ביניהם גם המחיר האטרקטיבי. 

האם אפשר להשתחרר מעסקת ליסינג לפני הזמן?

במקרים מסוימים ובכפוף למדיניות חברת הליסינג והחוזה עליו חתמת, תוכל להשתחרר מעסקת הליסינג לפני הזמן. מומלץ לעיין בחוזה כדי לבדוק האם יש עמלות וקנסות שעליך לשלם בעקבות החלטתך לסיים את עסקת הליסינג לפני הזמן, כך תוכל לקבל החלטה נכונה ומשתלמת.

אילו מחירי רכבים ניתן להשיג בעזרת קנייה מליסינג?

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחרים בעסקת ליסינג בגלל האפשרות לשלם מקדמה נמוכה ותשלומים חודשיים נוחים, ולנהוג ברכב חדש ואיכותי. מחירי הרכבים בעסקת ליסינג לרוב נמוכים ממחירי היבואנים, זהו יתרון חשוב עבור הצרכן, וכדאי לנצל את ההטבה והאפשרות לחסוך לא מעט כסף בקניית הרכב. 

כאשר רוכשים רכב משומש בעסקת ליסינג פרטי, מקובל להוריד 8% ממחיר המחירון של הרכב, כאשר זוכים לרכב מתוחזק ומטופל, במצב חדיש, עם אחריות ושירות של חברה אמינה. עם זאת, אין לוותר על בדיקה הרכב במכון כדי לקבל החלטה נכונה ולרכוש רכב איכותי ובטיחותי ללא תקלות. 
 

כתבות בנושא:  

מתלבטים בין ליסינג פרטי לבין ליסינג תפעולי?

המדריך המלא לקניית רכב מליסינג