• סער טאובר, מנכ"ל

 • מאי 1, 2022
 • זמן קריאה: 5 דק’

קניית רכב מליסינג היא אפשרות פופולרית עבור אנשים רבים. רכב מיד שנייה מליסינג הוא רכב שהיה בבעלות חברת ליסינג, ולאחר תום תקופת הליסינג הוא נמכר לציבור הרחב. זו אופציה משתלמת המתאימה לרבים באוכלוסייה, לכן אין זה פלא כי רבים חותמים על חוזה לקניית רכב מליסינג, בלי להיכנס להוצאות כבדות המקשות על ניהול תקציב ההוצאות של המשפחה. עם זאת, ההחלטה על קניית רכב מליסינג אינה עניין של מה בכך, יש לערוך סקר שוק, להשוות הצעות ותנאים, לאתר את הרכב המתאים ביותר עבורך ולהבין את משמעות העסקה.

 

רגע לפני שאתה חותם על קניית רכב חשוב לשאול את השאלות הבאות כדי לבחון את כדאיות העסקה עבורך ואת יתרונותיה. כך תחסוך עלויות ותוכל גם לשפר תנאים, ובנוסף תבין אריזה אופציות קיימות וכיצד לנהוג באירועים שונים, למשל אם ברצונך לסיים את העסקה לפני הזמן.

 

הכלל שצריך להנחות אותך בקניית רכב בעסקת ליסינג הוא בחירה נכונה של חברת הרכבים. קניית רכבים יד שניה מחברת ליסינג מובילה, מוכרת ואמינה, מבטיחה לך חוויה נעימה, שירות מנצח לכל אורך הדרך, מחיר אטרקטיבי וכתובת אליה תוכל לחזור בכל שאלה, בקשה ובעיה.

יונדאי סונטה יד שניה

יתרונות וחסרונות בקניית רכב מיד שנייה מליסינג

יתרונות

 • מחיר נמוך יותר מאשר רכב חדש– מכיוון שמדובר ברכב מיד שנייה, המחיר שלו נמוך יותר מאשר רכב חדש.
 • ציי רכב מגוון – תוכלו לבחור מתוך מגוון רחב של רכבים ותוכלו לקבל גם רעיונות שלא חשבתם עליהם.
 • הרכב כבר עבר טיפולים– במסגרת הסכם הליסינג, חברת הליסינג אחראית לתחזוקה השוטפת של הרכב, כגון החלפת שמן, טיפולים תקופתיים ועוד. לכן, כאשר אתם רוכשים רכב מיד שנייה מליסינג, אתם יכולים להיות בטוחים שהרכב כבר עבר את הטיפולים הנדרשים.
 • טיפולים שוטפים– במסגרת הסכם הליסינג, חברת הליסינג אחראית לתחזוקה השוטפת של הרכב. לכן, כאשר אתם רוכשים רכב מיד שנייה מליסינג, אתם יכולים להיות בטוחים שהרכב כבר עבר את הטיפולים הנדרשים.
 • אפשרות לקבל אחריות– חלק מהחברות שמוכרות רכבים מיד שנייה מליסינג מציעות גם אחריות על הרכב. זה יכול להיות יתרון משמעותי, שכן זה מבטיח לכם שהרכב יהיה תקין למשך תקופה מסוימת.

חסרונות

 • ייתכן שהרכב עבר תאונה–  חשוב לבדוק את ההיסטוריה של הרכב לפני שאתם רוכשים אותו. אם אתם רואים שהרכב עבר תאונה, זה יכול להשפיע על המחיר שלו וגם על האמינות שלו. כאן תוכלו לבדוק את מידת האמינות של החברה המוכרת. האם הנתונים שקופים וגלויים? אם כן ישנן תאונות קלות שאינן פוגעות בתפקוד הרכב כמו מכה קלה, שפשוף בפח ואז המחיר יהיה אף נמוך יותר.
 • שימוש אינטנסיבי – רכבים שנמצאים בבעלות ליסינג לרוב עוברים שימוש אינטנסיבי יותר מאשר רכבים פרטיים. לכן, חשוב לבדוק את מצבו של הרכב לפני שאתם רוכשים אותו.
 • אבזור הרכב לא מותאם לצרכים שלכם– חשוב לבדוק את המפרט של הרכב לפני שאתם רוכשים אותו. אם אתם זקוקים לרכב עם תכונות מסוימות, חשוב לוודא שהרכב מיד שנייה מליסינג שאותו אתם שוקלים עונה על הצרכים שלכם.

מה לבדוק כשקונים רכב מליסינג?

הנקודות הבסיסיות שיש לבדוק לפני שקונים כל רכב תקפות גם לקניית רכב מליסינג.  עלינו לברר על מצב והיסטוריית הרכב.

 • היסטוריית הרכב – מקור הבעלות (השכרה או ליסינג) והיסטורית טיפולים מסודרת.
 • עד מתי תוקף הטסט, על מנת להעריך הוצאות צפויות.
 • בדיקת רכב במקום מוסדר

ישנם עוד מספר שאלות שעליכם לקבל עליהן תשובות מחברת הליסינג להלן:

האם ניתן לנהל מו”מ לגבי מחיר הרכב?

בהחלט כן, כפי שאתה מנהל מו”מ לגבי מחיר מוצר או שירות מסוים, נניח חופשה בחו”ל או שיפוץ הבית, כך עליך לנהוג בעת קניית רכב מחברת ליסינג. לאחר סקר שוק והשוואה בין הצעות מחברות ליסינג שונות, עליך לנהל מו”מ יעיל ואפקטיבי כדי לשפר תנאים. חשוב לזכור כי חברות הליסינג מתחרות זו בזו, הן ישמחו לבוא לקראתך כדי שתבצע את העסקה דרכן.

אמנם, ברוב המקרים חברת הליסינג פועלת לפי מחירון קבוע וידוע מראש, אך לסוכני המכירות בחברה יש טווח מסוים להעניק הנחה במחיר הרכב, או לחלופין להציע הטבה משתלמת, למשל אבזור עשיר ונדיב יותר.
האם ניתן לקנות רכב לפני שחוזה הליסינג שלו מסתיים?

בהתאם לחוזה עם חברת הליסינג, ניתן ברוב המקרים לקנות את הרכב לפני סיום החוזה. עם זאת, חשוב לבדוק האם יש עמלות או קנסות בגלל סיום החוזה לפני הזמן וכדאי לבדוק היטב האם צעד זה משתלם עבורך מבחינה כלכלית ולענות על השאלה האם ליסינג פרטי משתלם? זו עסקה בכללותה שמשתלמת עבורכם.

לעתים, בעקבות שינוי בריבית הנהוגה במשק, התשלום החודשי קופץ מעלה, ויתכן וקיים צידוק כלכלי לסיים את העסקה ולהקל על ההוצאות החודשיות השוטפות. יש סיבות נוספות לקניית הרכב לפני שחוזה הליסינג מסתיים, לכן חשוב לקרוא את סעיפי החוזה העוסקים בכך, ובהתאם לקבל החלטה שקולה ואחראית.

האם ניתן לשלב טרייד אין וקנייה מליסינג?

חברת ליסינג מובילה ואמינה מציעה ללקוחותיה דיל אטרקטיבי של עסקת טרייד אין רכב משולבת בליסינג. כלומר, אתה יכול למכור את רכבך הישן לחברה, לקזז את שווי הרכב מתשלום המקדמה או מסך התשלום בעסקת הליסינג, וליהנות מרכב חדש ואיכותי ומשקט נפשי. במקום לנסות למכור את הרכב בשוק החופשי, משימה קשה המחייבת זמן רב, מענה לטלפונים, הצגת הרכב בפני קונים פוטנציאליים ולא מעט כאבי ראש וטרטורים, במקום אחד אתה מוכר את הרכב, קונה רכב חדש או משנתון מתקדם יותר, ויוצא לדרך.

האם קניית רכב מליסינג זולה יותר משאר האופציות?

התשובה היא כן, בדרך כלל קניית רכב מליסינג מיד שנייה היא זולה יותר משאר האופציות. הסיבה לכך היא שהרכב כבר עבר את ירידת הערך הגדולה ביותר שלו, והוא עדיין מגיע עם אחריות מסוימת.

לסיכום, האם כדאי לקנות רכב מיד שנייה מליסינג?

תשובה לשאלה זו תלויה במספר גורמים, כגון היכולת הכלכלית שלכם, הצרכים שלכם והעדפותיכם. אם אתם מחפשים רכב צעיר במחיר נמוך יחסית, עם טיפולים שוטפים ואפשרות לקבל אחריות, קניית רכב מיד שנייה מליסינג יכולה להיות אופציה טובה עבורכם. עם זאת, אם אתם זקוקים לרכב עם תכונות מסוימות או אם אתם חוששים שהרכב עבר תאונה או שימוש אינטנסיבי, קניית רכב מיד שנייה מליסינג עשויה לא להיות האופציה הטובה ביותר עבורכם.

כתבות בנושא:

מתלבטים בין ליסינג פרטי לבין ליסינג תפעולי?

 

רכב שברולט אפור

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  מומלץ לקרוא גם

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן