• סער טאובר, מנכ"ל

 • מאי 9, 2022
 • זמן קריאה: 7 דק’

טיפים חשובים שיעזרו לכם להחליט

ישראלים רבים רוכשים רכב בליסינג, אך הזמן עובר מהר ובתום תקופת החכירה, עליהם לקבל החלטה: האם לקנות את הרכב? לבחור עסקה חדשה? או לסיים את העסקה ולהחזיר את הרכב?

 

קניית רכב מליסינג זו החלטה מחייבת ולא פשוטה, לכן חשוב להבין את ההשלכות של כל בחירה בין האפשרויות הקיימות. אין ספק שחברות ליסינג פרטי מציעות הצעה שקשה לסרב לה, רכב חדש בתנאי מימון נוחים אולם בנוגע לשאלה האם ליסינג פרטי משתלם, צריך להבין את משמעויות העסקה לעומק, להבין את ההשלכות הכלכליות וכמובן לבחון האם התועלות בקניית רכב במימון כזה טובה עבורך.

 

מה זה ליסינג מימוני?

הליסינג המימוני הוא ליסינג פרטי במילים אחרות, כאשר השינוי הוא במילה “מימוני” על מנת ליצור הבדל בינו לבין ה”תפעולי”. בעסקת ליסינג מימוני הרכב יהיה רשום על חברת הליסינג. בעסקת הליסינג הפרטי, מקבל הלקוח מחברת הליסינג רכב חדש / משומש, כאשר התחזוקה היא שלו. כלומר, הלקוח משלם תשלום חודשי עבור השכרת הרכב ואף נושא ביתר העלויות הנלוות כתוצאה מכך, כמו למשל ביטוחים, דלק ועוד. ליסינג פרטי לא מכיל אחזקה שוטפת, תשלום רישוי ואגרות, טסטים, כיסוי ביטוחי מלא ועוד.

 

מי אחראי על ענייני אחזקה, טיפולים ותיקונים?

כאשר מדובר בליסינג מימוני פרטי, הלקוח הוא האחראי על ענייני אחזקה שוטפת, טיפולים ותיקונים. יחד עם זאת, חברת הליסינג עשויה להציע תנאים יותר טובים עבור הסדרת כלל תשלומי הביטוח באמצעותה.

 

ביטוח רכב

בעסקת ליסינג מימוני פרטי, על הלקוח להסדיר כנהוג בחוק את כלל ענייני הביטוח – אין חברת הליסינג אחראית על תשלומים אלו.

 

קניית רכב בליסינג מימוני

האם ליסינג תפעולי משתלם? איך זה עובד?

בעולם הליסינג יש שתי עסקאות עיקריות – ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. רוב העסקאות כיום מבוססות על שיטת הליסינג המימוני, בעוד שליסינג תפעולי מתאים בעיקר לעובדי חברות מאחר והעסקה כוללת כיסוי ביטוחי, טיפולים לרכב, תחזוקה וחבילת אבזור בכפוף לחוזה.

 

עסקת ליסינג מימוני, המכונה גם ליסינג פרטי, מיועדת למי שאין ביכולתו אפשרות לרכוש רכב חדש במחיר מלא ובתשלום אחד. במקום לקחת הלוואה בבנק בוחרים עסקת ליסינג מחברה אמינה, משלמים מקדמה בשיעור של כ-30%, משלמים מדי חודש תשלומי החזר נמוכים. לעיתים לאור היקף העסקאות של חברות הליסינג הם יכולים להעניק הצעה בריבית יחסית נמוכה מאוד.

 

בסיום תקופת חכירת הרכב יש בפני הלקוח שלוש אפשרויות:

 • תשלום יתרת הסכום והעברת הבעלות על הרכב על שם הלקוח.
 • סיום העסקה והחזרת הרכב.
 • החזרת הרכב הנוכחי, בחירת רכב חדש וחתימה על עסקת ליסינג חדשה.

 

לכל החלטה יש השפעה על הלקוח, במידה ובחר לרכוש את הרכב עליו לדעת כי הרכב יירשם על שמו כיד שנייה מאחר וחברת הליסינג מופיעה כיד ראשונה, לכן שווי הרכב נפגע. במידה ובחר בסיום העסקה עליו להחזיר את הרכב ולהיערך לכך בהתאם כדי לא להישאר ללא יכולת התניידות ברכב פרטי, ועליו לבדוק האם יש קנסות בגלל קילומטרז’ גבוה. האפשרות השלישית נחשבת לאופציה מועדפת בקרב רבים מאחר וממשיכים לנהוג ברכב חדש ומשלמים תשלומי החזר חודשיים נמוכים.

כדי לסייע לכם להחליט האם לקנות את רכב הליסינג שלכם, יש מספר שאלות שעליכם לשאול את עצמכם, ובהתאם לתשובות תוכלו לקבל החלטה שקולה ועניינית.

 

ליסינג פרטי - ליסינג מימוני

האם הרכב עונה על הצרכים שלכם עכשיו ובעתיד הקרוב?

רגע לפני שאתם מחליטים האם לקנות את רכב הליסינג שלכם או לא, כדאי לבדוק היטב האם הרכב משרת אתכם נאמנה ועונה על כל הדרישות שלכם. לפעמים קונים רכב מדגם מסוים בעסקת ליסינג אך לאחר כמה זמן מעוניינים לשדרג את המכונית מאחר והרכב כבר מיושן, פחות בטיחותי, רמת האבזור שלו אינה מספיקה עבורכם או המשפחה התרחבה ואתם זקוקים לרכב גדול ומרווח יותר.

לכל אדם יש מערכת שיקולים מעט שונה בעת רכישת רכב חדש לשימוש פרטי או עסקי, עם הזמן הצרכים משתנים, לכן בתום תקופת החכירה יתכן ועדיף לכם לסיים את העסקה הנוכחית ולבחור רכב אחר שעונה על הדרישות העדכניות. חשוב לשים לב גם לשיקולים כמו חוויית נהיגה, טכנולוגיות הבטיחות המותקנות ברכב, קילומטרז’ גבוה, מצב כללי – פנימי וחיצוני, וכדאי לבדוק האם הוצאות התחזוקה צפויות לעלות מאחר והרכב מתיישן. 
 
כמו כן, חשוב לזכור כי בתום תקופה החכירה מחברת הליסינג, עומדת להסתיים גם תקופת האחריות, לכן כל הוצאות התחזוקה והטיפולים לרכב עומדים לצאת בקרוב מכסכם הפרטי. יש המעדיפים לנהוג ברכב חדש עם אחריות כדי ליהנות משקט נפשי ומחיסכון בעלויות הטיפולים, אך לכל אדם ישנם שיקולים מעט שונים, ועליכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורכם.

 

מהו שווי הרכב בתום תקופת החכירה?

לבטח אתם יודעים כי מחירון הרכב מושפע בין השאר גם ממספר הידיים שהרכב החליף, ויש השפעה משמעותית על מחיר הרכב בגלל הליסינג. ראוי לציין כי רכב חדש מאבד מערכו אחוזים רבים מדי חודש, אם קניתם רכב שעלותו 120,000 ₪, לאחר שלוש שנים ערכו עשוי להיות כ-80,000 ₪, בעוד שרכב יד 2 שנקנה בעסקת ליסינג מאבד שווי מהר יותר.

במחירוני הרכב המקובלים בארץ נהוג להפחית 5% משוויו של רכב חדש בעסקת קנייה מליסינג, כל עוד זהו רכב חדש לגמרי עם 0 ק”מ. בעסקת מכירה של רכב משומש בתום עסקת ליסינג, כאשר הרכב נרכש בעסקה שאינה מהקילומטר הראשון, נהוג להפחית 8% מהמחירון.
כמו כן, אם הרכב משמש אתכם בעסק ומס הכנסה מכיר בהוצאות הרכב שלכם, עליכם לשם לב לנושא הפחת. במקרים מסוימים מס הכנסה מכיר בפחת כהוצאה מוכרת, ועשויה להיות לכך השפעה על החלטתכם כיצד לנהוג בתום תקופת החכירה.

 

קבלת מפתחות לאחר עסקת ליסינג פרטי

האם צפויים לשלם קנסות כתוצאה מהפרת חוזה הליסינג?

רבים אינם מעיינים בסעיפי חוזה עסקת הליסינג, וכאשר העסקה מסתיימת אתם עלולים לגלות כי הפרתם תנאים שונים בחוזה, לדוגמה קילומטרז’ גבוה, פגיעות משמעותיות ברכב וכיוצא בזה. בהתאם לתנאי החוזה, אתם עלולים לשלם קנסות. לכן, חשוב לבדוק האם הפרתם תנאים מסוימים בחוזה, ובמידה וכן מהו הקנס שעליכם לשלם לחברת הליסינג. יש לשקלל את עלות הקנסות במערכת השיקולים לקבלת ההחלטה האם לרכוש את הרכב בתום תקופת הליסינג.

 

האם אפשר להתמקח על מחיר הרכב?

חברות הליסינג נמצאות בתחרות גבוהה, כדאי לנצל זאת ולנסות לנהל מו”מ על מחיר הרכב. אם תצליחו לקבל הנחה משמעותית ביתרת הסכום שעליכם לשם כדי להעביר את הרכב לבעלות מלאה על שמכם, יתכן וזו עסקה כלכלית משתלמת שלא כדאי לפספס. כך תוכלו גם למזער את ההפסד בשווי הרכב לאורך השנים כאשר תחליטו למכור אותו בשוק הפרטי ולא בעסקת ליסינג נוספת או בעסקת טרייד אין יד שניה.

איך קונים רכב מליסינג?

הרגלי הצריכה משתנים עם השנים, כיום רכב נחשב למוצר צריכה לכל דבר, ובאמצעות קניית רכב מליסינג זוכים ליתרונות רבים. במקום להתרוצץ בין יבואנים, סוכנויות ומגרשי רכב או לחפש רכב בשוק הפרטי, בוחרים חברת ליסינג המספקת מענה מושלם תחת קורת גג אחת, מקבלים החלטה לגבי סוג הרכב, חותמים על חוזה ויוצאים לדרך.

לעסקת ליסינג יתרונות רבים ומגוונים, ביניהם:

 • תנאי רכישה אטרקטיביים – יש לשלם מקדמה נמוכה, לרוב כ-30% בלבד, ומדי חודש משלמים תשלום חודשי נמוך.
 • מגוון רכבים ודגמים – באפשרותך לבחור רכב מתוך מגוון עצום של מכוניות ודגמים, יש רכבים חדשים עם 0 ק”מ ומגוון רכבי יד שניה במצב טוב.
 • חיסכון בזמן – אין צורך לבזבז זמן בחיפושים אחרי הרכב המתאים ביותר עבורך, מגיעים לחברת הליסינג, בוחרים דגם, חותמים על עסקה, משלמים מקדמה ויוצאים לדרך. בסוף תקופת הליסינג אינך צריך לטפל במכירת הרכב, באפשרותך להחזירו לחברה, לרכוש את המכונית או לחתום על עסקה חדשה.
 • מחיר אטרקטיבי – במקרים רבים חברת הליסינג מציעה רכב חדש במחיר נמוך ממחיר היבואן, כלומר אתה חוסך הרבה כסף בקניית הרכב.
 • אחריות ושירות – קניית רכב מליסינג מבטיחה לך אחריות ארוכה ושירות יעיל ומהיר בכל בעיה ותקלה.

לסיכום, קניית רכב מליסינג בתום תקופת החכירה מחייבת אתכם לשקול פרמטרים שונים, רגשיים וחומריים, כדאי גם לבדוק האם ניתן להאריך את תקופת החכירה, ולמעשה לדחות את ההחלטה למועד מאוחר יותר. זו אינה החלטה פשוטה, לכן כדאי להיעזר באנשי מקצוע מנוסים ויש לכלול את כל השיקולים הענייניים כדי לקבל החלטה נכונה ומותאמת אישית.

 

מומלץ גם לקרוא עוד על היתרונות של יד שניה מליסינג

ליסינג פרטי - טיפים חשובים - קניית רכב בליסינג מימוני

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן