• סער טאובר, מנכ"ל

 • מאי 9, 2022
 • זמן קריאה: 3 דק’

אין ספק שהצרכן הישראלי של 2022 מעודכן יותר, חכם יותר וזהיר יותר מאי פעם. למעשה כיום אנחנו טורחים לפשפש היטב בציציות של כל מוצר ומוצר, לשקול בכובד ראש את הרכישה ורק לאחר שאנחנו בטוחים מעבר לכל צל של ספק שאנחנו מבצעים את ההחלטה הצרכנית הנבונה ביותר, אנחנו עורכים עוד התייעצות קטנטונת ורק אז שולחים את היד לארנק.

דוגמה טובה לתחום צרכני שבו חלו שינויים רבים בשנים האחרונות ניתן למצוא בעולם הביטוח, בדגש על ביטוחי הרכב. עדות לכך שהתחוללה בתחום זה מהפכה לא קטנה, ניתן למצוא בכל אותם מחשבוני ביטוח מקוונים. הכוונה היא למערכות ממוחשבות הנגישות לכל אדם עם חיבור לאינטרנט, המאפשרות להקליד מספר נתונים בסיסיים ולקבל תוך שניות מידע בנוגע לעלות של ביטוחי הרכב, המוצעים על ידי חברות שונות הפועלות בתחום.

האם יש הבדל בעלות של ביטוח רכב צד ג’ בין רכב חדש לרכב יד שניה?

לאור שיעור תאונות הדרכים המדאיג בישראל ועלות התיקונים של כלי הרכב החדישים, אין זה פלא שניתן לראות עלייה חדה בנתוני המכירות של פוליסות ביטוח רכב צד ג’ בעשור האחרון. ביטוח צד ג’ מכסה את בעל הרכב מפני תביעות של גורם שלישי (הכוונה היא לגורם שאינו המבוטח ואינו חברת הביטוח) בגין נזקי רכוש.

מטבע הדברים, הצרכן החכם והעדכני של 2022, לא ממהר לרכוש את הפוליסה הראשונה שמזדמנת בדרכו, אלא טורח לברר היטב במה הדברים אמורים. לפיכך, רבים מהישראלים מעוניינים לברר מה הוא הפער בין ביטוח רכב צד ג’ לרכב יד שניה לבין ביטוח צד ג’ לרכב יד ראשונה. ובכן, האמינו או לא, אבל מספר הידיים שעבר הרכב במהלך השנים כלל לא משפיע על עלות הביטוח. גם קניית רכב מליסינג לא אמורה להשפיע על המחיר.

אילו פרמטרים משפיעים על עלות הפוליסה?

לאור כל הכתוב לעיל, השאלה המתבקשת והמובנת מאליה היא: “אילו פרמטרים ונתונים משפיעים על עלות פוליסת ביטוח צד ג’ לכאן או לכאן”? ובכן, להלן כמה מהם על קצה המזלג:

 • גיל הנהג הצעיר ביותר ברכב – זהו אחד מהפרמטרים החשובים ביותר. המהות של ביטוח צד ג’ היא כיסוי במקרה של תאונה הכוללת נזקי רכוש לצד שלישי. לפיכך ככל שהנהג הנוהג ברכב צעיר יותר, כך הסיכוי שיהיה מעורב בתאונה גבוה יותר, הסיכון שנוטלת על עצמה חברת הביטוח גדול יותר ובהתאם לכך, גם עלות הפוליסה תהיה גבוהה יותר.
 • מספר הנהגים הרשאים לנהוג ברכב – ישנו הבדל משמעותי מבחינת רמת הסיכון שנוטלת על עצמה חברת הביטוח בין למשל מקרה שבו מדובר בנהג אחד בלבד לבין מקרה שבו מדובר על ביטוח המכסה את כל הנהגים ללא הגבלה.
 • מין הנהג הצעיר ביותר – רבים לא מודעים לכך, אבל המגדר של הנהג הצעיר ביותר משפיע בצורה משמעותית על עלות הפוליסה. מדוע כך הם פני הדברים? משום שנשים מעורבות בפחות תאונות דרכים מאשר גברים. לפיכך כשמדובר בנהג, הרי שבאופן אוטומטי הסיכון למעורבות הרכב בתאונת דרכים גבוה יותר ושוב, סיכון גבוה יותר משמעו עלות גבוהה יותר בהתאמה.
 • שלילות רישיון במהלך שלוש השנים האחרונות – ככל שרישיונו של הנהג המבוטח נשלל יותר פעמים במהלך שלוש השנים האחרונות, כך חברת הביטוח תדרוש יותר כסף כדי לבטח אותו בפוליסת ביטוח צד ג’.
בשלב הזה כבר קל להבין מדוע מספר הידיים שעבר הרכב לא משפיע על עלות הפוליסה וזאת כיוון שאין כל עדות סטטיסטית לכך שישנו קשר בין מספר הבעלים של הרכב לאורך השנים לבין הסיכוי שלו להיות מעורב בתאונת דרכים.
פנס ימני רכב לבן

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  מומלץ לקרוא גם

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן