• סער טאובר, מנכ"ל

 • מאי 8, 2022
 • זמן קריאה: 5 דק’

ביטוח לרכב הינו משימה מסובכת עבור אנשים שאינם מכירים את התהליך והמונחים השונים אך חשוב לעשות אותו בצורה נכונה משום שרק כך יהיה ניתן לשלם מחיר הוגן ולקבל את הכיסוי המתאים. יש לעשות ביטוח רכב בעת קניית רכב חדש או לחלופין בקניית רכבים יד שניה. כיום, ניתן לבחור בין כמה חברות ביטוח אשר מציעות פוליסות במחירים מגוונים. חשוב מאוד לבדוק את הפוליסות ולזכור כי הביטוח כולל משתנים רבים, ביניהם: היקף הכיסוי, שירותי גרירה, השתתפות עצמית ועוד.

ראשית נענה על השאלה – מהי בעצם פוליסת ביטוח?

הפוליסה הינה הסכם בין חברת הביטוח ובין המבוטח וכדי לבצע את ההסכם צריך המבוטח לשלם לחברה. במידה ויתממש סיכון כלשהו עליו שילם המבוטח בפוליסה, תשלם חברת הביטוח את המחיר בהתאם למה שנקבע. חברת הביטוח תבחר האם לתקן את הרכב, להחליף את רכבו של המבוטח ברכב זהה או לשלם לו את מחיר התיקון. לפעמים צריך בעל הפוליסה להשתתף בתשלום, הדבר תלוי בפוליסה.

עבור נזק שנגרם לרכב תשלם החברה סכום השווה לשווי הרכב במהלך האירוע, המחיר יקבע בהתאם למחירון מוסכם. עבור נזק צד ג’ (עליו נסביר בהמשך) תשלם החברה לצד ג’ סכום שכתוב בפוליסה. במקרה וישנם נזקי גוף תשלם חברת הביטוח עבור ההוצאות הרפואיות, אובדן יכולת ההשתכרות בהווה ובעתיד, תשלם על הוצאות נוספות ותיתן פיצוי על נזק שאינו כספי. הפיצוי עשוי להגיע לכ- 150,000 ₪. במקרה של מוות תיתן החברה פיצוי לתלויים או לעיזבון.

שלושה סוגי ביטוחים

קיימים שלושה סוגי ביטוחים: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג’. ביטוח חובה- כשמו הינו חובה, ביטוח מקיף מיועד למצב בו נגרם נזק לרכב המבוטח וביטוח צד ג’ מיועד למצב בו נגרם נזק לצד שלישי.

להלן הסבר קצר על כל סוגי הביטוחים:

ביטוח חובה

ביטוח זה הינו חובה עבור כל הרכבים כך שלא ניתן להשתמש ברכב ללא ביטוח חובה בתוקף. ביטוח חובה מכסה רק נזקי גוף של הנהג, הולכי הרגל והנוסעים אשר נפגעו בעקבות שימוש ברכב וללא קשר לזהותו של האשם. כל בעלי הרכבים חייבים להחזיק את ביטוח החובה המקורי והחתום ברכב. מחירי הביטוח תלויים בסוג הרכב, בבעליו, בותק של הנהג, בהיסטוריית ההרשעות והתאונות, בגילו של הנהג הצעיר ביותר שעשוי לנהוג ברכב, בנפח המנוע וכו’. המחירים משתנים בין חברה לחברה ולכן יש להשוות בין החברות לפני קבלת ההחלטה וביצוע הרכישה.

ביטוח מקיף

ביטוח מקיף הינו רשות. ביטוח זה מכסה את מרבית הנזקים שנגרמים בעקבות אסונות טבע, תאונות, אלימות, גניבה וכו’. מעבר לזאת, מכסה הביטוח המקיף על נזקים של צד ג’. רצוי מאוד לרכוש ביטוח מקיף משום שהוא ימנע מהמבוטח לשלם עבור נזקים רבים. לפעמים החברה תדרוש אמצעי מיגון שונים. נוסף על כך, החברה רשאית לבטל כיסויים במקרה והנזק נגרם כאשר הנהג נהג תחת שכרות או תחת השפעת סמים ובכל הפעלה יצטרך המבוטח לשלם עבור השתתפות עצמית בהתאם לתנאים שנקבעו בהסכם. ניתן לרכוש ביטוח מקיף ממגוון חברות ורצוי לבצע השוואת מחירים ואף להתמקח על המחיר. המחיר תלוי בשווי הרכב, במספר התביעות שקדמו לביטוח, בגילו של הרכב, בזהות הנהגים, בכמות הגניבות של סוג הרכב ועוד.

ביטוח צד ג’

הינו ביטוח רשות שכלול בפוליסה של הביטוח המקיף אך אפשר לרכוש אותו בנפרד. ביטוח זה מכסה נזקים של רכוש ונזקים של הרכב של הצד השלישי אשר נגרמו בעקבות שימוש ברכבו של המבוטח. ניתן לרכוש את הביטוח ממגוון חברות במחירים שונים כאשר המחיר אינו גבוה יחסית, אך רצוי לערוך השוואת מחירים. המחיר תלוי בסוג הרכב, בהיסטוריית ההרשעות והתאונות, בזהות, גיל ומספרם של הנהגים ועוד. ביטוח צד ג’ מתאים בעיקר לרכבים ישנים, לרכבים זולים- כמו למשל רכב יד שנייה ולרכבים דו גלגליים.

בדקו את חברות הביטוח בקפדנות

חשוב לשקול את נושא הביטוחים ברצינות. יש לציין כי ביטוח מקיף לרכב ישן יהיה יקר ולא תמיד כדאי. כדי לבצע את התהליך בצורה הנכונה יש להתייעץ עם בעל מקצוע. כמו כן, חשוב לקבל טיפולים במוסכים אמינים. האחריות לטיפולים חלה על המבוטח אך לא חייבים להסתמך על המוסך של הביטוח וניתן לפנות אל מוסכים אחרים גם אם צריך לדווח לחברה על התיקונים שבוצעו.
מומלץ ביותר לבדוק תוספות לפוליסה משום שלא כל שירות מתאים לכל מבוטח ולפעמים ניתן לחסוך בשירות שאינו דרוש וכך להוזיל את מחיר הפוליסה. לאחר שנקבע ההסכם יש לבדוק אותו שוב ולוודא כי כל הפרטים החשובים שסוכמו הוכנסו או לחילופין הוסרו. חשוב מאוד לקרוא את האותיות הקטנות ולהבין כל סעיף. 

לבחור בחברת ביטוח איכותית ואמינה

חשוב מאוד לרכוש פוליסת ביטוח מחברה שמחזיקה ברישיון לעסוק בתחום הביטוח בארץ. כמו כן, יש לקבל מידע על החברה- ניתן לפנות לחברים, קרובי משפחה וכו’, לערוך מחקר באינטרנט, להתייעץ עם גורמים נוספים, לבדוק את האיכות של השירות במקרים של תביעה ולערוך השוואת מחירים. חשוב מאוד לבדוק את סוכן הביטוח. סוכן הביטוח חייב להיות מקצועי ולטפל בכל בעיה שיש למבוטח עם חברה. 

מרכיבים חשובים נוספים אליהם צריך לשים לב לפני הבחירה בחברת הביטוח הינם: גובה הפרימה (התשואה העודפת הנמוכה ביותר שדורש אדם בתמורה ללקיחת סיכון), אופן פריסת התשלומים, מחיר האשראי, מחיר ההשתתפות העצמית, הרשאת הנהגים, הנחה במידה ויש שימוש באמצעי מיגון, תוספות שונות שאפשר לקבל ללא תשלום או תמורת תשלום, כמו למשל: שירותי גרירה, שירותי הסעות ועוד.

רכישת הפוליסה

במהלך רכישת הפוליסה צריך המבטח למלא את הטופס של הפוליסה ולענות על שאלות שונות בכנות. התשובות ישפיעו על מחיר הפוליסה והתנאים שלה. במידה והמבטח ימסור מידע שאינו נכון עשויה חברת הביטוח לבטל את זכאותו לכיסוי ולהקטין את התגמולים. לאחר ההסכמה מקבל המבוטח מסמך שמורכב משלושה חלקים- החלק הראשון הוא תנאי הפוליסה, החלק השני הוא תעודת החובה אשר כוללת את תקופת הביטוח, הפרטים של המבוטחים, הפרטים של הרכב וכו’ והחלק השלישי הוא הניירת הנלווית אשר כוללת העתקים של מסמכים שונים ומידע נוסף.

במידה והמבוטח מחליף את הרכב במהלך התקופה של הביטוח הוא יכול להעביר את הכיסויים לרכבו החדש, הדבר ידרוש ממנו להוסיף או להחזיר דמי ביטוח. את הפוליסה ניתן לבטל באמצעות הודעה לחברה המבטחת והביטול נכנס לתוקף לאחר 21 יום ממועד מסירת ההודעה. תוך 30 יום יקבל המבוטח את היתרה של דמי הביטוח. יש לציין כי החברה המבטחת זכאית לחייב את המבוטח בתשלום עבור הביטול.

קבלת מפתחות לאחר סיום רכישת רכב

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  מומלץ לקרוא גם

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן