• סער טאובר, מנכ"ל

 • יוני 17, 2024
 • זמן קריאה: 4 דק’

לרכב לא תקין עלולות להיות השלכות חמורות על חייכם. במקרה הטוב, רכב שלא פועל כשורה מאבד מערכו, ואף יכול להוביל להוצאה כספית משמעותית על תיקונים בהמשך. במקרה הרע, רכב כזה מסכן את ביטחונכם וביטחון אחרים. כדי למנוע את המצב הזה, נהוג לערוך טיפול תקופתי לרכב באופן קבוע, בפרקי זמן קבועים.

בין אם קניתם רכב חדש או רכב יד שניה, טיפול תקופתי לרכב, הוא חלק בלתי נפרד מהתחזוקה ההכרחית של הרכב. הטיפול, המכונה גם טיפול 10000, מסייע לאתר בעיות ולטפל בהן עוד לפני שהן מחמירות ויוצאות משליטה. בכל טיפול כזה, בודקים ומחליפים מערכות, חלקי רכב וסוגי נוזלים בסיסיים ברכב, כל מה שצריך כדי שהרכב יפעל בצורה תקינה. מדובר במערכות כמו סטרטר, בלמים, חשמל וגיר; חלקי רכב כמו צמיגים, בולמי זעזועים וחלקים בלויים; ושמנים כמו שמן מנוע, נוזלי קירור ושמן בלמים.

באמצעות הטיפול מאתרים תקלות מסוגים שונים, כאלה שיפגמו ביציבות ובתפקוד הרכב, למשל צמיג שחוק או גוף תאורה לא תקין.

עלויות טיפול תקופתי לרכב

עלויות טיפול תקופתי לרכב אינן קבועות, אלא נעות על פי טווח מחירים, בהתאם למוסך שבו נערך הטיפול, סוג הרכב וסוג הטיפול.

החישוב הבסיסי הוא כזה: עלות שעות העבודה הנחוצות. להן יש להוסיף את מחיר חלקי החילוף והנוזלים אותם צריך להחליף. לבסוף, יש להוסיף מע”מ, כפי שהחוק מחייב.

תעריף שעת העבודה שונה ממוסך למוסך. הוא צריך להיות בולט, מודגש וידוע מראש, כמחויב על פי חוק. המחיר הממוצע של שעת עבודה משתנה בין מוסכים כלליים למוסכים מורשים. במוסכים כללים המחיר הממוצע לשעה נמוך יחסית הוא בין 150-220 ₪, בתוספת מע”מ. במוסך מורשה מטעם היבואן המחיר גבוה יותר ומגיע ל-220-350 ₪, בתוספת מע”מ.

לעומת זאת, המחיר לצרכן של הנוזלים ושל חלקי החילוף לא נקבע על ידי המוסך אלא על ידי היבואן. בנוסף לכך, חישוב משך זמן העבודה, נקבע כבר לפי יצרני הרכב, וכל המוסכים עובדים לפיו.

ניתן לחלק את טווח המחירים לפי סוג הטיפול – טיפול קטן, בינוני וגדול.

בטיפול קטן מחליפים מסננים שונים, כמו שמן, מזגן ואוויר, ואת שמן המנוע. עלות טיפול כזה היא 50-350 ₪ בממוצע.

טיפול בינוני הוא טיפול בו מוחלפים לא רק אותם חלקים כמו בטיפול קטן, אלא גם חלקים ונוזלים שמוחלפים בתדירות נמוכה יותר, והם יקרים יותר. למשל, מצתים, נוזל בלם ונוזל קירור. עלות הטיפול הממוצעת היא 501-900 ₪.

טיפול גדול הוא טיפול בו מחליפים גם את אותם חלקים בטיפול קטן ובינוני, וגם חלקים יקרים יחסית או כאלה שההחלפה שלהם מורכבת יותר. למשל, מערכת טיימינג ומצתי אירידיום/פלטיניום. העלות הממוצעת במקרה זה היא 901-3500 ₪.

חשיבות טיפול תקופתי לרכב

הרבה מאיתנו לא מבינים למה טיפול תקופתי לרכב הוא חשוב, ומתייחסים אליו כעוד מטלה. אבל כל רכב שמשתמשים בו עובר בלאי בהדרגה, מתיישן ונשחק. זה נכון לכל חלקי הרכב, מערכותיו והשמנים שבתוכו. לכל אחד מהם יש תאריך תפוגה.

בטיפול תקופתי לרכב בודקים את רמות השחיקה ואת מצבם הנוכחי של כל מרכיבי הרכב, ואת האפשרות להמשיך להשתמש בהם לפרק זמן נוסף. כך מאתרים בעיות, עוד לפני שהן מגיעות למצב בו הן מאיימות על הביטחון שלכם ושל אחרים, מונעים הוצאות כבדות בהמשך, שומרים על ערכו של הרכב, משפרים את ביצועיו של הרכב, ודואגים לחיסכון משמעותי בדלק.

תדירות טיפול תקופתי לרכב

הזמן בו יבוצע הטיפול התקופתי לרכב נקבע לפי שני פרמטרים חשובים: גיל הרכב וקילומטר. לרכבים חדשים, כאלה שעלו על הכביש משנת 2000 והלאה, צריך לבצע טיפול תקופתי רגיל, לפחות פעם אחת בשנה, או לאחר שהרכב הגיע ל-15000 ק”מ. טיפול תקופתי גדול יבוצע לפחות פעם אחת ב-4-3 שנים, או לאחר שהרכב הגיע ל-120000 ק”מ.

ברכבים ישנים, שיוצרו לפני שנת 2000, התדירות גבוהה יותר, בהתאם לשימוש. הסיבה היא שברכבים ישנים מתפתח בלאי ומופיעות תקלות בטיחות נוספות, שעלולות לפגוע ברכב ולהוריד אותו מהכביש. במקרה זה, טיפול תקופתי רגיל יבוצע לפחות פעם בשנה או לאחר שהרכב נסע 10000 ק”מ. טיפול תקופתי גדול יבוצע לפחות פעם ב-4-3 שנים, או לאחר שהרכב נסע 100000 ק”מ.

טיפים לבחירת מוסך לרכב

טיפול תקופתי לרכב הכרחי לשמירה על תקינותו של הרכב שלכם. לשם כך, יש לבחור את המוסך הטוב ביותר שיוביל לתוצאה הזו. מוסך אחראי ואמין. אסור להתפשר בגלל מחיר או נוחות. אז איך יודעים, ובוחרים את המוסך הנכון?

ראשית, יש להתייעץ. קבלו המלצות מאנשים קרובים, שהיו לקוחות של המוסך, ואתם יודעים שאתם יכולים לסמוך עליהם. בנוסף, ניתן לחפש בגוגל המלצות על המוסך באתרים כמו B144.

שנית, כדאי מאוד לבחור מוסך מורשה, כזה שקיבל רישיון ממשרד התחבורה. מוסך כזה מחויב לעמוד בכל התקנות, הכללים והחוקים של משרד התחבורה. כדי לברר אם מוסך הוא מורשה, נכנסים למאגר המוסכים המורשים שמשרד התחבורה מנהל, ומחפשים האם המוסך שלכם מופיע שם.

שלישית, דברו עם העובדים ועם המנהל במוסך. קשר בלתי אמצעי חשוב לא פחות מהמלצות. בדקו אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליהם ושהם רציניים.

רכבים בקבוצת תמיר גרופ

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  מומלץ לקרוא גם

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן