• סער טאובר, מנכ"ל

 • מרץ 25, 2024
 • זמן קריאה: 4 דק’

טסט לרכב, הידוע גם כ”מבחן רישוי שנתי ”, הוא בדיקה מקיפה שמטרתה לוודא שהרכב תקין ובטוח לנסיעה. הבדיקה מתבצעת על ידי מוסך מורשה מטעם משרד התחבורה, וכוללת מגוון רחב של בדיקות מכניות, חשמליות ובטיחותיות. ביצוע טסט לרכב הוא בעל חשיבות רבה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה כלכלית.

הבדיקה נועדה לוודא שהרכב תקין מבחינה מכנית וחשמלית, ושהוא אינו מהווה סכנה לנהג, לנוסעים ולמשתמשי הדרך האחרים. פגמים ברכב, כגון תקלות במערכת הבלמים, במערכת ההיגוי או בצמיגים, עלולים להוביל לתאונות דרכים קשות. ביצוע טסט באופן קבוע מסייע בזיהוי מוקדם של פגמים ותקלות, ומאפשר את תיקונם לפני שהם גורמים לתאונה. מבחינה כלכלית רכב תקין צורך פחות דלק, מה שיכול לחסוך לכם כסף לאורך זמן. בנוסף רכב תקין פחות נוטה להיתקע, מה שיכול לחסוך לכם זמן ועוגמת נפש.

 

מתי צריך לעשות טסט לרכב ומה צריך לדעת לפני הטסט?

טסט לרכב יש לבצע לפני שפג תוקפו של רישיון הרכב. אי תשלום אגרת רישוי (הכוללת את ביצוע הטסט) יגרור קנסות גבוהים, שלילת רישיון לחצי שנה וצבירת נקודות חובה. חשוב לציין כי ביטוח חובה אינו תקף ללא רישיון רכב בתוקף. תדירות ביצוע הטסט תלויה בגיל הרכב. רכב חדש פטור מטסט בשנה הראשונה, אך מחויב בתשלום אגרת רישוי. רכב בן שנה עד 19 שנים מחויב בטסט פעם בשנה. רכב בן 19 שנים ומעלה מחויב בטסט פעמיים בשנה. רכב אספנות פטור מטסט שנתי, אך נדרש לעבור בדיקה מיוחדת אחת לשנתיים.

טסט לרכב – מה בודקים?

במהלך טסט לרכב, בודקים מגוון רחב של מערכות וחלקים ברכב, ביניהם:

 • מערכת תאורה – בדיקת תקינות כל הפנסים (אורות קדמיים, אחוריים, איתותים, בלמים, רוורס וכו’).
 • וידוא שהפנסים מכוונים כראוי.
 • מערכת בלמים – בדיקת עוצמת בלימה של כל גלגל, בדיקת תקינות בלם היד, וידוא שאין נזילות או תקלות במערכת.
 • מערכת היגוי – בדיקת תקינות ההגה, תיבת ההיגוי וצמיגים, וידוא שאין רעשים חריגים.
 • צמיגים – בדיקת שחיקת הצמיגים, בדיקת לחץ אוויר בצמיגים, וידוא שאין סדקים, בועות או נזקים אחרים.
 • מערכת פליטה – בדיקת רמת פליטת גזי רעלים, וידוא שאין רעשים חריגים מהמנוע.
 • מערכות נוספות – בדיקת תקינות מערכת המתלים, בדיקת תקינות מערכת החגורות, בדיקת תקינות מערכת השמשות, בדיקת תקינות מערכת ההתראה.
 • ציוד חובה – בדיקת קיומם של אפוד זוהר, משולש אזהרה, מגבה (ג’ק) וצמיג רזרבי.

בנוסף, הבוחן עשוי לבצע בדיקות נוספות לפי הצורך, כגון בדיקת תקינות מנוע, תיבת הילוכים, מערכת קירור ועוד.

האם צריך להביא מסמכים כשעושים טסט לרכב?

כן, חובה להביא מספר מסמכים כשעושים טסט לרכב: יש להציג תעודת זהות או רשיון נהיגה, רישיון הרכב המקורי ואישור ביטוח חובה בתוקף. בנוסף, במקרים מסוימים ייתכן שתצטרכו להביא מסמכים נוספים. במקרים בהם הרכב עבר תיקון לאחר תאונה קשה או שינוי במבנה שלו, יש להציג אישור מוסך מורשה המאשר שהתיקון בוצע כראוי. במידה ומי שאינו בעל הרכב מגיע לטסט במקומו, יש להציג ייפוי כוח חתום על ידי בעל הרכב. מומלץ להגיע לטסט עם כל המסמכים הנדרשים כדי למנוע עיכובים. ניתן למצוא מידע נוסף על המסמכים הנדרשים באתר משרד התחבורה.

איך לעבור את הטסט? הטיפים החשובים

 • בחירת מכון רישוי – מומלץ לבחור מכון רישוי מוכר ובעל מוניטין טוב. ניתן לקרוא חוות דעת על מכוני רישוי שונים באתרים כמו “מידרג”.
 • תשלום האגרה – ניתן לשלם את אגרת הטסט דרך אתר משרד התחבורה, בדואר ישראל או במכון הרישוי. גובה האגרה משתנה בהתאם לסוג הרכב. רצוי לשלם את האגרה מראש.
 • הקפידו על תקינות הרכב  – לפני הטסט, מומלץ לבדוק את תקינות המערכות השונות ברכב באופן עצמאי. ניתן למצוא מידע נוסף על בדיקות הטסט באתר משרד התחבורה.
 • בדיקת ציוד חובה – הקפידו להגיע לטסט עם כל ציוד החובה (אפוד זוהר, משולש אזהרה, מגבה (ג’ק) וצמיג רזרבי).

שלבים בעת ביצוע לטסט לרכב

מהי העלות של טסט לרכב?

נכון למרץ 2024 עלות טסט לרכב הינה 96 ש”ח המשולמים למכון הרישוי. המחיר מורכב ממספר רכיבים:

 • אגרת טסט: 63 ש”ח.
 • בדיקת זיהום אוויר: 31 ש”ח.
 • רישום מספר הקילומטרים: 2 ש”ח.

*סה”כ: 96 ש”ח, גובה האגרה משתנה בהתאם לסוג הרכב.

מה קורה אם לא עוברים טסט לרכב?

אם לא עברתם את הטסט, תקבלו טופס ובו פירוט הליקויים שנמצאו ברכב. תצטרכו לתקן את הליקויים במוסך מורשה ולהביא את הרכב לטסט חוזר. ישנן מספר אפשרויות לטסט חוזר:

 1. טסט חוזר ממוקד –  ניתן לגשת לטסט חוזר ממוקד באותו מכון רישוי בו נערך הטסט הראשון, תוך 7 ימים מיום הטסט הראשון. בטסט זה יבדקו רק את הליקויים שנמצאו בטסט הראשון. ניתן לגשת לטסט חוזר לאחר תיקון הליקויים במוסך מורשה, תוך 4 חודשים מיום הטסט הראשון. אם לא תתקנו את הליקויים ותביאו את הרכב לטסט חוזר בתוך 4 חודשים, תצטרכו לעבור טסט מלא שוב.
 2. טסט חוזר רגיל – ניתן לגשת לטסט חוזר רגיל בכל מכון רישוי, תוך 30 ימים מיום הטסט הראשון.

תצטרכו לשלם אגרת טסט נוספת עבור כל טסט חוזר.

לסיכום טסט לרכב הוא בדיקה תקופתית חובה, שמטרתה לוודא שהרכב תקין מבחינה בטיחותית וחוקית. יש אפשרות להערך לבדיקה זו ולעבור אותה באופן הטוב ביותר. והכי חשוב – לא להתעצבן או להתייאש אם לא עוברים בפעם הראשונה.

 

בהצלחה!

שלבים בעת ביצוע לטסט לרכב

סער טאובר, מנכ"ל

קבוצת תמיר שמחה להציע שירותי מכירת רכב יד שניה מליסינג והשכרה. במאגר תמצאו רכבים שמורים ומטופלים בקפדנות ובמגוון מסלולי רכישה. לפניכם לוח רכבי ליסינג פרטי יד שניה ממיטב המותגים המובילים במגוון מחירים ותנאי מימון. אצלנו תהנו מרמת שירות שלא הכרתם, רכבים ברמת תחזוקה גבוהה וליווי מלא. פנו אלינו בכל שאלה

לכל שאלה פנו אלינו!

  מה שמך?*

  טלפון לחזרה*

  דוא”ל

  אנחנו כאן לשירותך!

  השאירו פרטים וניצור איתכם קשר בהקדם

  טרייד אין רכב יד שניה

  רוצים לעשות טרייד אין על הרכב הישן שלכם? קבוצת תמיר כאן להקל עליכם במכירת רכב מליסינג!

  בקבוצת תמיר מבינים שקניית רכב מליסינג זה דבר מורכב ומסובך ומאמינים שהדרך לקניה מוצלחת מתחילה באמינות ושקיפות מלאה. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של כלי רכב יד שניה עם אפשרות לעשות טרייד אין בקלות ובמהירות. אנחנו מציגים בשקיפות מלאה את המצב של כל רכב במלאי שלנו, ודואגים שלכם יהיה פחות כאבי ראש בתהליך מכירת הרכב הישן שלכם.
  כשאתם קונים בקבוצת תמיר בטרייד אין – אתם קונים באחראיות ובשקיפות מלאה.

  אפשרויות טרייד אין רכב יד שניה

  ליסינג תפעולי

  עצמאים או בעלי עסקים? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון מסלולי ליסינג תפעולי בהתאמה אישית לעסק.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך של החברות והארגונים שרוצים לעשות מיקור חוץ לצי הרכב שלהם ומאמינים שהשיטה המועדפת לעסקת ליסינג תפעולי היא מחירים משתלמים ונוחות מקסימלית. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת מכירת רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות וינכה לכם את המאזן מסעיפי פחת והון. בליסינג תפעולי של קבוצת תמיר תיהנו מליווי אישי, שירות מהיר ומקצועי.

  אפשרויות ליסינג תפעולי

  ליסינג פרטי

  מחפשים ליסינג פרטי? בקבוצת תמיר תמצאו מגוון תכניות ליסינג גמישות המותאמות בדיוק לצרכים של הלקוחות הפרטיים.

  בקבוצת תמיר מבינים את הצורך להתחדש ברכב ליסינג ולחסוך את הטרחה של ההוצאות הכרוכות באחזקה ומאמינים שהדרך המשתלמת לעסקת ליסינג פרטי היא תשלום קבוע המותאם אישית ללקוחות פרטיים. אצלנו תוכלו לבצע עסקת ליסינג הכוללת קניית רכב מליסינג במימון אטרקטיבי ונוח שיחסוך לכם בהוצאות ובעלויות עקיפות הכרוכות באחזקה השוטפת. בקבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג זו ההתמחות שלנו ואנו מציעים מגוון אפשרויות מכירת רכב יד שניה מליסינג, מהשכרה ומבצעי רכב יד שניה – תנו למומחים של תמיר לעזור לכם! אפשרויות ליסינג יד שניה

  אפשרויות ליסינג פרטי
  דילוג לתוכן