צור קשר

השתדרגתם ברכב חדש? מה חשוב לזכור לפני שעולים על הכביש

מגיע לכם מזל טוב על הרכב החדש! אחרי התלבטות ארוכה, זה קרה. בין אם קרעתם מעליו את הניילונים ובין אם קיבלתם אותו יד שניה, רגע לפני שאתם עולים על הכביש, יש כמה דברים שחשוב לבדוק ולקחת אתכם כבר בנסיעה הראשונה – למען הבטיחות שלכם ושל הרכב שלכם.

על שם מי הרכב?

אם אתם נוהגים על הרכב באופן קבוע, הוא צריך להיות רשום על שמכם או על שם קרוב אליכם, ובכל מקרה לא להישאר על שמה של החברה ממנה קניתם ובוודאי לא על שמו של אדם פרטי, אם קניתם יד שניה מאדם פרטי.

האחריות על הרכב – מה היא כוללת וכמה זמן היא נמשכת

אם קניתם את הרכב שלכם מסוכנות, במרבית המקרים תקבלו אחריות על הרכב, גם אם הוא רכב יד שניה. מומלץ לבדוק מה היקף האחריות ובאילו מקרים חברת הרכבים תיקח על עצמה את התיקונים, וכמובן מה תוקף האחריות. בדרך כלל, תוקף האחריות הוא בין 12 ל-24 חודשים.

ביטוח מתאים לרכב

ביטוח חובה, כשמו כן הוא – חובה, והוא מבטח את הנהג. מלבד זאת, כדאי לעשות ביטוח גם לרכב, בין אם כביטוח צד ג' ובין אם ביטוח מקיף לרכב. ככל שהרכב שלכם יקר וחדש, כך מקובל לעשות ביטוח מתקדם יותר כדי לא לספוג בעצמכם את עלות התיקון. ברכבים ישנים מאוד, שהשווי שלהם הוא כמה אלפי שקלים, פחות מקובל להשקיע בביטוח.

השגת תו חניה מתאים לאזור המגורים

ערים גדולות ומרכזיות מחזיקות בתו חניה לתושבים, שמעניק להם את האפשרות לחנות בחניה לתושבים בלבד, למשל באזורים הקרובים למרכז העיר כשיש מלחמה של ממש על מקומות החניה עם אנשים מחוץ לעיר המגיעים לסידורים. בנוסף, תושבי העיר יכולים לחנות ללא תשלום או בהנחה משמעותית באזורים מרכזיים בעיר.

התאמת הרכב למידות שלכם

למרחק הכיסא מההגה, לגובה שלו ולכיוון המראות יש השפעה גדולה על בטיחות הנהיגה. כשאתם מתיישבים לראשונה על הכיסא, בצעו התאמה למידות שלכם כדי שתוכלו לראות היטב את הכביש, להגיע לבלם ולגז ולהשתמש במראות. לא תצטרכו לעשות שוב את ההתאמה אלא אם מישהו נהג ברכב שלכם והתאים אותו למידותיו.

 

וסט, משולש אזהרה וגלגל חלופי

רגע לפני הנהיגה הראשונה, בדקו שכל האמצעים הבטיחותיים נמצאים ברכב, ממשולש אזהרה ואפילו עד פח קטן, ששומר את האשפה במקומה הייעודי ולא גורם לכם להתפזר ברכב ולסכן את עצמכם. מלבד הנוחות והבטיחות, החפצים לתיקון של תקר בצמיג הם מחויבים על פי החוק.

רגע העלייה על הכביש עם רכב חדש הוא רגע מרגש

חוויית נהיגה ברכב חדש היא חוויה מרגשת ונעימה, גם אם לא אתם קרעתם את הניילונים. לצד זאת, חשוב לדאוג לכל מה שנוגע לבטיחות ולחוג כדי להימנע מהפתעות ובעיות שעלולות להתרחש. נהיגה נעימה!