צור קשר

קניית רכב מהשכרה

רכישת רכב מהשכרה - איך לעשות את זה חכם ונכון

לא מצאת רכב מהמבצעים הקיימים? חפש בלוח יד שנייה בקבוצת תמיר

יצרן

דגם

משנת

עד שנת

תיבת הילוכים

טווח מחירים

-

מחיר מ-

מחיר עד

טקסט חופשי

עולם הרכב השתנה משמעותית בעשור האחרון, כמחצית ממכירות הרכבים החדשים  מבוצעות על ידי 
קניית רכב מהשכרה
חברות הליסינג. גם נפח הפעילות של חברות להשכרת רכב הולך וגדל בשנים האחרונות, הן החלו להציע שירותי מכירת רכב, טרייד אין, ליסינג לרכבי יד שניה ומימון אטרקטיבי ללקוחות.
 
עם זאת, לאורך השנים הצרכן הישראלי נמנע מאפשרות של קניית רכב מהשכרה בגלל החשש מרכבים לא מתוחזקים, ממכוניות עם קילומטראז' גבוה ובגלל הסיבה שרכבים מושכרים לפרקי זמן קצרים לנהגים שונים, חלקם פראיים. 
 

השינוי בענף מכירת רכב בעשור האחרון

בעשור האחרון המגמה בענף הרכב הישראלי השתנתה, חברות השכרת רכב ומכירת רכב מליסינג החלו להרחיב את תחומי פעילותן, הן התמקצעו והחלו להציע שירותים חדשים לציבור הרחב, מעבר לפעילות השכרת רכבים.
 
עד לא מזמן, המוניטין של קניית רכב מחברת השכרה היה רעה בשוק הרכב המקומי. כאמור, בשנים האחרונות חל מפנה בתודעה של הצרכן הישראלי, לאחר שחברות להשכרת רכב הציעו רכבים חדישים משנתון מתקדם, במצב תחזוקה מעולה ובמחיר אטרקטיבי. ראוי לציין כי חברה מקצועית להשכרת רכב משקיעה משאבים עצומים בתחזוקת צי הרכבים שלה, לכן במקרים מסוימים משתלם לקנות רכב יד 2 מהשכרה לעומת קניית רכב משומש במגזר הפרטי.

היתרונות של קניית רכב מהשכרה

ישנם יתרונות ברורים לקניית רכב מחברה השכרה, ובראשם ההנחה המשמעותית העשויה להגיע ל-5% עד 20% ממחיר המחירון, בהתאם למצב הרכב והביקוש לדגם הספציפי. כמו כן, במגרש של חברה ההשכרה ניתן להתרשם ממבחר עצום של רכבים ודגמים, כולם משנתון מתקדם, וניתן לבחור את המכונית המתאימה ביותר, בלי להתרוצץ בין מוכרים פרטיים ולבזבז זמן רב.
 
בנוסף, ניתן לקבל מנציגי חברה ההשכרה דו"ח מפורט ועדכני על מצב הרכב והיסטוריית הטיפולים, לכן ישנה אפשרות לוותר על בדיקת הרכב, וכך למעשה חוסכים בעלויות. עם זאת, תמיד מומלץ לקחת את הרכב לבדיקה במכון מורשה, ובמידה ומגלים בבדיקה בעיה מכאנית או בעיה אחרת, ניתן להפחית מחיר הרכב או לדרוש תיקון.
 
צוות חברה ההשכרה מסייע לכל לקוח לקבל החלטה נכונה ולבחור את הרכב המתאים ביותר לצרכיו הייחודיים. במגרש של חברת ההשכרה ניתן למצוא רכבים משפחתיים, ג'יפונים, מכוניות קומפקטיות, רכבי מנהלים, מכוניות יוקרה, מסחריות וכדומה.
 

טיפים לרכישת רכב מהשכרה

לקניית רכב מחברת השכרה ישנם יתרונות וחסרונות. החסרונות העיקריים הם לרוב קילומטראז' גבוה בהשוואה לרכב שקונים במגזר הפרטי. לכן, כדאי להקפיד על הטיפים הבאים בעת קניית רכב מהשכרה:

  • חברת מוכרת ואמינה - מומלץ לקנות רכב רק מחברה השכרה מוכרת ואמינה, בעלת מוניטין גבוה בענף הרכב הישראלי, למען השקט הנפשי וכדי ליהנות מהיצע רכבים יד שניה גדול, מייעוץ מצוות מקצועי ומנוסה וכדומה.

  • תנאי מימון - חשוב לברר מראש מהם פתרונות המימון שהחברה מציעה ואיזה אפשרויות תשלום היא מציעה, למשל ליסינג יד שניה, מימון לרכב 100 אחוז, תשלומים נוחים וכיוצא בזה.

  • אפשרות לטרייד אין - חברה מקצועית ומובילה להשכרת רכב תציע לרוב טרייד אין רכב יד שניה, כך הלקוח יכול תחת קורת גג אחת למכור את המכונית ולבחור רכב חדש, במידת הצורך עם מימון מלא או חלקי להפרש.

  • בדיקה ראשונית של הרכב - כאשר מחפשים רכב מחברת השכרה ניתן להגיע למגרש של החברה, חשוב לבצע בדיקה ראשונית כדי לבדוק שאסי, שריטות, חבלות חיצוניות, מצב פנים הרכב, קילומטראז', תקינות המזגן ומערכות החשמל ומומלץ לדרוש נסיעת מבחן.

  • בדיקה הרכב במכון מורשה - אין לוותר על בדיקת רכב מחברה השכרה במכון מורשה, הבדיקה נחוצה לגילוי תקלות ונזקים ברכב. המלצה זו נכונה בכל קניית רכב, בין אם רוכשים את המכונית מחברת השכרה ובין אם עומדים לרכוש רכב במגזר הפרטי או מחברה אחרת בתחום הרכב.

  • הבטחה לקניית הרכב - כדאי לברר האם החברה מתחייבת לקנייה חוזרת של הרכב אותו רוכשים, זו אפשרות נוחה ומשתלמת, כך ניתן לשדרג את הרכב בעוד מספר שנים בנוחות.

  • האותיות הקטנות - חשוב לשים לב לאותיות הקטנות בעסקה, לדוגמה האם הרכב עבר תאונה, האם מקבלים אחריות ולכמה זמן, מה כוללת האחריות, מי החברה המבטחת, היכן הרכב טופל, כמה ידיים הרכב עבר, מועד הטסט השנתי וכדומה.
 
לסיכום, קניית רכב מהשכרה יכולה להיות עסקה מצוינת ומשתלמת כלכלית לכל אדם, כל עוד מקפידים על בדיקת הרכב ורכישתו מחברה אמינה ומוכרת. כדאי לנצל את המחיר הנוח והשירות המעולה של חברת ההשכרה, ולהבין שהסטיגמה השלילית אינה נכונה, ואפשר לרכוש רכב מעולה ובטיחותי משנתון מתקדם במחיר נמוך מהמחירון. חזור