צור קשר

קניית חלקי חילוף לרכב - המדריך היכן לרכוש חלקים

חלקי חילוף לרכב – לקנות במוסך יבואן, מוסך מורשה רגיל או באינטרנט?

בין אם יש לכם רכב חדש או אם רכשתם רכב יד שניה ואתם זקוקים לבצע טיפול מקיף או להחליף חלק מהרכיבים שלו, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.
 
בעולם המודרני בוא אנחנו חיים מרבית התעשיות שינו אסטרטגיה – מייצור מוצרים חזקים ואמינים שיחזיקו לשנים ארוכות לייצור זול יותר של מוצרים אשר מתוכננים להיות מוחלפים לעתים קרובות. שינוי זה לא פסח על תעשיית הרכב וכיום מכוניות בנויות באופן כזה שקל יותר למצוא חלקי חילוף ולהתקינם בקלות במכונית. כאשר מסתכלים על האפשרויות לקניית חלקי חילוף לרכב ניתן למצוא חלקים טובים במוסכי היבואנים הרשמיים, במוסכים המורשים ואף בחנויות אינטרנטיות לציוד לרכב – אז מי מציע את העסקה המשתלמת ביותר? וממה כדאי להיזהר בעת קניית חלקי חילוף לרכב?

חלפים מהיבואן הרשמי

לרוב, קניית חלקי חילוף באמצעות היבואן הרשמי של כלי הרכב יספק את החלפים האיכותיים ביותר – אלו שיגיעו ישירות מפס הייצור של מותג המכוניות. חלפים כאלו מבטיחים התאמה מלאה בין חלק החילוף לאוטו – ההתאמה מבוצעת לפי דגם המכונית ואפילו שנת הייצור שלו (למקרים בהם בוצע שינוי בחלק במהלך השנים). בנוסף, כאשר מזמינים חלק מהיבואן ניתן להיות בטוחים כי מדובר בחלק חדש אשר לא נעשה בו שימוש לפני כן – דבר אשר מבטיח אריכות ימים ועמידות מקסימלית של התחליף. מבחינה כלכלית אבל, קנייה אצל היבואן תהיה בד"כ האופציה היקרה ביותר שכן גם את ההתקנה כנראה יבצע אותו יבואן ומחיר טיפול אצל היבואן המורשה כמעט תמיד יהיה יקר יותר.

חלפים ממוסך מורשה

קיימים לא מעט מוסכים מורשים בארץ – מוסכים אלו אומנם אינם המוסכים הרשמיים של מותגי הרשת אך הם כולם מוכרים על ידי היבואן הרשמי. מוסכים מורשים נוטים להיות זולים יותר מהמוסך הממותג של היבואן אך לא בהרבה. במוסכים מורשים תוכלו למצוא חלקי חילוף בקלות יחסית ובזמן המתנה קצר, כיוון שמוסכים אלו מקושרים מאוד ויש להם יכולת להביא חלפים כמעט מכל מקום. לסוגיית זמן השגת החלק יש חשיבות גבוהה מאוד – כל זמן שאין לכם את החלק האוטו יישב ויחכה במוסך – נתון הגורר הוצאות נלוות כגון רכב חלופי או תחבורה ציבורית.

קניית חלקי חילוף באינטרנט

כמו הרבה שווקים בעולם גם שוק חלקי החילוף חווה מעבר חד לעולם האינטרנט, מעבר לעובדה כי ניתן כיום למצוא בקלות חלקים של רכבים נדירים מכל מקום בעולם, גם המחירים שנמצא "און ליין" יהיו זולים משמעותית מהמחירים בארץ. כאשר קונים חלק חילוף לרכב באינטרנט יש לוודא היטב את מספרו הסידורי ולמצוא חלק שיתאים – בשל הזמן שלוקח למשלוחים מחו"ל להגיע חבל לבזבז זמן בהחזרות מיותרות שיארכו חודשים.
 
פרט לחיסרון של משך המשלוח חשוב להיזהר ולבדוק מראש עם המוסך המטפל האם הוא יוכל להתקין את החלק הרלוונטי. כיום ישנם מוסכים אשר לא יסכימו להתקין לכם חלק שלא נקנה אצלם, הם יתרצו זאת בטיעונים שקשורים לביטוח ולאחריות אך למעשה הם פשוט רוצים שתקנו את החלק אצלם וביוקר ולא במחיר הוגן באינטרנט. הקפדה על בירור זה תחסוך לכם לא מעט מפחי נפש בעתיד. 

האם יש הבדל בין חלק חילוף אחד למשנהו?

בסופו של דבר ההחלטה היכן לקנות את חלקי החילוף תלויה במספר גורמים, כפי שנכתב כאן מעל, אך יש עוד שיקול משמעותי אחד כאשר מתלבטים היכן לקנות והוא – המוצר אותו רוכשים. אם מדובר במוצר פשוט ויחסית זול – מגב, נורות, וחלקי פלסטיק שונים עדיף לקנות באינטרנט כיוון שחלקים אלו לא משמעותיים והסיכוי שמא לא יתאימו לרכב קטנים מאוד. לעומת זאת חלקים מהותיים כגון רצועות, ציריות וחלקי מנוע יותר הגיוני לקנות כבר באחד המוסכים המורשים או המוסך של היבואן הרשמי.
 
אולי יעניין אתכם גם: