צור קשר

10 טיפים לקניית רכב יד שניה

רכבים יד שניה

לא מצאת רכב מהמבצעים הקיימים? חפש בלוח יד שנייה בקבוצת תמיר

יצרן

דגם

משנת

עד שנת

תיבת הילוכים

טווח מחירים

-

מחיר מ-

מחיר עד

טקסט חופשי

במציאות הכלכלית הסבוכה של היום יש יתרונות רבים לקניית רכב יד שנייה ולאו דווקא לקניית רכב חדש. לרוב, נבחר בקניית רכב יד שניה משיקולים כלכליים מאחר ומחיר רכב יד שניה נמוך משמעותית ממחיר רכב חדש מהיבואן. 

 האם ידעת כי אפשר לקנות רכבי יד שניה משומשים מסוכנויות וממגרשי רכב המציעים פתרונות מימון בהתאמה אישית? ובכן, שוק מכירת רכב יד שניה  בארץ פופולארי, דינאמי ומאפשר לכל אחד לרכוש את הרכב המתאים לו ביותר. 

ניתן לרכוש רכב יד שניה מאדם פרטי , ממגרשי רכב ומסוכנויות המתמחות בהשכרת רכב ומכירת רכב מליסינג המציעות למכירה רכבים חדשים יחסית העוברים טיפול שוטף וקפדני. קיים היצע עצום של רכבי יד שניה ומגוון אפשרויות לקניית הרכב ומימונו, הכנו עבורכם 10 טיפים שיסייעו לכם בקניית רכב יד שניה איכותי במחיר אטרקטיבי ובמינימום סיכונים.

טיפים לרכישת רכב יד שניה:

מסגרת תקציב 

קבעו מסגרת תקציב והגדירו מראש את סוג הרכב הנדרש עבורכם, לדוגמה מכונית קומפקטית למי שמרבה לנהוג בעיר, מכונית משפחתית או רכב פנאי אם בכוונתכם לטייל בטבע. 

היכן כדאי לקנות רכב משומש?

רכב יד שניה אין לקנות תחת לחץ ואין למהר בקבלת ההחלטה. ניתן לרכוש את הרכב מאדם פרטי לאחר בדיקות קפדניות, יש להיזהר מסוחרי רכב המתחזים לאדם פרטי. לחלופין, מומלץ לפנות לסוכנות רכב מקצועית ואמינה המציעה מגוון רכבים למכירה ומספקת שירות מעולה, פתרונות מימון מלא לרכב משתלמים כמו ליסינג יד שניה או קניית רכב בתשלומים נוחים.

סקר שוק 

מחירון רכב נועד להמלצה בלבד לכן חשוב לערוך סקר שוק מקיף לפני קבלת ההחלטה לרכישת רכב מסוים. מומלץ לערוך סקר שוק מקיף בין מגרשי מכוניות, סוכנויות רכב ורכבים פרטיים, לבצע השוואת מחירים ולשקלל את היתרונות ברכישת רכב ממקור אמין ומוכר.  

שירותים נלווים

סוכנויות ומגרשי רכב מציעים שירותים נלווים מעבר לתשלום עבור הרכב, עליכם לבדוק איזה שירות מציע כל מקום, לדוגמה אחריות, העברת בעלות במקום, בדיקת רכב, ביטוחים, טיפולים במחיר זול ועוד... 

בדיקת הרכב

לאחר שמצאתם רכב המתאים לכם חשוב לבדוק אותו חיצונית ומומלץ לבדוק את השלדה והמרכב התחתון כדי לגלות סימנים המעידים על תאונה שהרכב עבר. מומלץ לקחת את הרכב לבדיקה במוסך שאתם מכירים וסומכים עליו.

נסיעת מבחן

אחרי בדיקה חיצונית והתרשמות כללית מהרכב עליכם לקחת אותו לנסיעת מבחן קצרה כדי לבדוק את תפקודו. בנסיעת המבחן עליכם לשים לב לרעשים מהמנוע ולתפקוד כלל מערכות הרכב, לרבות בלמים וחשמל, כמו גם תפקוד המזגן, רדיו דיסק וכדומה. יש לבדוק את מסמכי הרכב בקפידה, להשוות את פרטי המוכר לפרטים המופיעים ברישיון הרכב, מספר הקילומטרים שהרכב עבר ומה מצוין ברישיון, מספר הבעלים הקודמים ועוד. כמו כן, בדקו היטב מתי יש לעבור טסט ומה גובה האגרה שיש לשלם.

בדיקת חלקי הרכב

חשוב לבדוק חלקים חשובים ברכב כמו מספר המנוע והתאמתו למספר המופיע ברישיון הרכב. במידת האפשר דרשו לקבל את היסטוריית הטיפולים שנעשו ברכב או שוחחו עם המוסך בו המוכר טיפל ברכבו. 

בדיקת שעבוד

בדקו האם קיים שעבוד או עיקול על הרכב, ניתן לבצע את הבדיקה בדואר, במשרד הרישוי או באתר של רשם המשכונות.

לשמור פרטים

עליכם לשמור את פרטי המוכר הפרטי או הסוכנות במידה ותתגלה בעיה ברכב בעתיד הקרוב.

 

לסיכום, בחברות ליסינג רבות קיימים לא מעט מבצעי רכב יד שניה וכך תוכלו לקנות רכב יד שניה וליהנות מרכב איכותי ובטיחותי במחיר שווה לכל כיס, כל עוד תקפידו לערוך את כל הבדיקות הנדרשות, ושלמו רק במעמד העברת הבעלות ותבצעו את רכישת הרכב בחברה המספקת שירותים נרחבים בתחום באופן מקצועי, שירותי ומהיר.

כאן בשבילך בעבור ייעוץ מקצועי ומגוון שירותים נוספים:
חזור