צור קשר

5 בדיקות חשובות שיש לבצע לפני קניית רכב יד שניה

לא מצאת רכב מהמבצעים הקיימים? חפש בלוח יד שנייה בקבוצת תמיר

יצרן

דגם

משנת

עד שנת

תיבת הילוכים

טווח מחירים

-

מחיר מ-

מחיר עד

טקסט חופשי

כשמדובר על קניית רכב יד שניה, ישנם לא מעט חששות בעיקר כי היסטורית הרכב ומצבו איננה מוכרת לנו, אנו חוששים לבצע עסקה עם מוכר לא אמין ורכב שעשוי להתגלות במהרה כלא תקין דבר שיגרום לנזק כספי משמעותי. על מנת לצמצם את הסיכון בקניית רכב יד שניה הכנו עבורכם כתבה שתענה על השאלה מה לבדוק לפני קניית רכב?

 

1. האם לסמוך על המוכר?

כאמור, תהליך מכירת רכב יד שניה מתחיל בבדיקת זהות המוכר. גם אם בחרתם לרכוש רכב יד שניה מאדם פרטי הנראה אמין עליכם לבקש ממנו תעודת זהות כדי לוודא כי הרכב רשום על שמו וכי לא מדובר בסוחר מכוניות מפולפל העלול להתגלות בהמשך כנוכל או במעשה תרמית.

כיום, בעידן הרשתות החברתיות קל לבצע בדיקה אודות המוכר, לחלופין כדאי לרכוש רכבים מקבוצת רכב מוכרת ואמינה המציעה בדיקת רכב יד שניה כחלק אינטגרלי מתהליך מכירת הרכב, כך תיהנו גם מרכב מטופל, פתרונות מימון לרכב יד שניה משתלמים וממכונית עם בית שיספק עבורכם אחריות מלאה.

2. בדיקה חיצונית של הרכב

חשוב לבצע בדיקה חיצונית של הרכב, יש להקשיב למנוע, לבדק האם קיימות נזילות והאם יש חלודה או סימנים המעידים על תאונה קשה שהרכב עבר. אם אינכם מבינים במכוניות כדאי לבקש עזרה מחבר או קולגה לעבודה שיודע כיצד לבצע בדיקת רכב יד שניה.
 
בנוסף, מומלץ לקחת את הרכב לנסיעת מבחן קצרה, להקשיב לרחשי המנוע, לבדוק את יעילות מערכת הבלימה, להתרשם ממצבו הפנימי של הרכב ומנוחות הנסיעה, ולבדוק האם הרכב מגיב היטב ללחיצה על דוושת הגז. כמו כן, חשוב לבדוק את המזגן ברכב והאם מערכת הסאונד פועלת כשורה. עליכם לדעת כי תיקוני צבע או פגוש חדש עלולים להעיד על תאונה, לכן יש להבין עד כמה קשה התאונה שהרכב עבר והאם לא נפגעו מכלולים פנימיים והאם הרכב בטיחותי לנסיעה.

3. היסטוריית טיפולים של הרכב

במידת האפשר, יש לדרוש מהמוכר להציג בפניכם את היסטוריית הטיפולים לרכב. לכל הרכבים שטופלו במוסך מורשה או במכון בדיקה מקצועי ואמין ניתן למצוא תיעוד והיסטוריית טיפולים, אך אם אתם מעוניינים לרכוש את הרכב מאדם פרטי לא תוכלו תמיד לקבל גישה לנתון חשוב זה, אלא אם המוכר מספק לכם מידע או מפנה אתכם למוסך בו הוא נוהג לטפל ברכב. לכן, במקרים מסוימים יש להעדיף קניית רכב יד שניה מליסינג מקבוצת רכב המציעה ליסינג יד שניה והשכרה, כיוון שכל הרכבים מטופלים בזמן וקיים תיעוד לכך ופירוט מלא על הטיפולים שבוצעו ברכב שברצונך לקנות.

4. בדיקת רכב יד שניה במכון מורשה

עלותה של בדיקת רכב יד שניה במכון מורשה יכולה להסתכם בכמה מאות שקלים, הוצאה העלולה להכביד על הכיס שלכם, במיוחד אם בכוונתכם לבדוק כמה רכבים. לכן, טרם הבדיקה חשוב לסכם עם המוכר כמה פרטים כמו: המוכר מתחייב כי הרכב לא עבר תאונה קשה שגרמה לפגיעה בשלדה  וכי המנוע תקין. במידה ובמהלך בדיקת רכב יד שניה במכון מורשה מתגלה כי המוכר מסר פרטים כוזבים יהיה עליו לשאת בעלות הבדיקה ולשלם למכון.
 
במהלך תהליך מכירת רכב תתבצע בדיקת רכב  במכון מורשה. מכון בדיקת הרכב מבצע סדרת של בדיקות כדי להעריך את מצבו של הרכב, ועל מנת להסיק המלצות עבורך האם כדאי לקנות את המכונית או לחפש רכב אחר.
 
מכון מורשה מאמת את זהות המוכר, בודק בקפידה את רישיון הרכב ותאימות מספר המנוע, מבצע בדיקת חיצונית בדגש על שלדה, מרכב ותיקוני צבע המעידים לרוב על תאונה, ומחבר את הרכב למערכת אלקטרונית באמצעותה ניתן לבדוק את הספק המנוע ויעילות ותקינות מכלולים שונים.
 
כמו כן, במכון לבדיקת רכב בודקים האם יש נזילות ומה מקורן, פליטת מזהמים, מצב הצמיגים, תפקוד מערכות החשמל ועוד. בסיום תקבלו דו"ח מפורט המלווה בהסברים אודות מצבו של הרכב והמלצות האם כדאי לרכוש אותו או לא.

5. בדיקת עיקולים ושיעבוד

אם הרכב עבר בהצלחה בדיקה במכון מורשה ואתם משוכנעים ומעוניינים לקנות אותו, עליכם לבדוק כי הרכב נקי מעיקולים או שיעבוד. רכבים רבים נרכשים באמצעות חברות מימון וגם המצב הכלכלי גרם לכך כי אחד מכל שלושה רכבים הנעים על כבישי הארץ משועבד או ממושכן. את הבדיקה ניתן לבצע במרבית סניפי הדואר, בעזרת עורך דין או באתר האינטרנט של רשם המשכונות. הבדיקה מהירה ותוך שניות ספורות ניתן לקבל תשובה.
 
לסיכום, כעת שאתם יודעים מה בודקים לפני קניית רכב, זכרו כי ביצוע הבדיקות לפני קניית הרכב יאפשרו לכם לקבל החלטות נכונות ולמזער את הסיכון לכספכם. חשוב לבצע את 5 הבדיקות אותן סקרנו כדי להיות בטוחים כי אינכם שמים את כספכם על קרן הצבי, וכי אתם רוכשים רכב איכותי ובטיחותי.
 

שירותי קבוצת תמיר במכירת או קניית רכב יד שניה

קבוצת תמיר מכירת רכב מליסינג תשמח לעמוד לשירותכם ולספק עבורכם ייעוץ, ליווי ושירות מקצועי ואמין, נאפשר עבורכם קניה בטוחה מקבוצת רכב מובילה שתבטיח לכם ראש שקט ובית חדש שניתן לפנות אליו בכל שאלה, ייעוץ או בעיה ולקבל מאיתנו מענה מקצועי, איכותי ואמין. 
 
לשירותים נוספים מבית קבוצת תמיר:

 כתבות קשורות  

חזור