צור קשר

המדריך למכירת רכב יד שניה

מכירת רכב יד שניה

לא מצאת רכב מהמבצעים הקיימים? חפש בלוח יד שנייה בקבוצת תמיר

יצרן

דגם

משנת

עד שנת

תיבת הילוכים

טווח מחירים

-

מחיר מ-

מחיר עד

טקסט חופשי

בבואנו לבחון אפשרויות של רכבים למכירה עומדות בפנינו שתי אופציות, כאשר הראשונה היא קניית רכב חדש, היישר מהיבואן, בעוד שהאפשרות השנייה אשר פתוחה בפנינו היא מכירת רכב יד שניה שזהו שם כולל עבור רכבים משומשים, אשר אינם בהכרח בבעלות של יד שניה ופעמים רבות מדובר ביד שלישית, רביעית ואף יותר. שתי האפשרויות טומנות בחובן יתרונות וחסרונות, ובעת בחירה של האפשרות העדיפה לנו יש לקחת בחשבון כמה פרמטרים.

רכבים למכירה- חדש או יד שניה?

על מנת להכריע מהו הפתרון הטוב ביותר עבורכם בתהליך חיפוש של רכבים למכירה כדאי לבחון כמה דברים:
  • עלויות
כידוע, מכירת רכב יד שניה או יד ראשונה נקבע לפי ערכו, כמובן שערכו של רכב למכירה אשר נמכר הישר מהיבואן גבוה יותר ממחירו של רכב יד שניה, יתרה מכך, מדובר בפערים של עשרות  אחוזים ולעתים אף יותר, הרי שיש לקחת בחשבון הוצאות תחזוקה של הרכב בחישוב העלות הכוללת. רכבים למכירה אשר נרכשים מיד שניה יזדקקו לתחזוקה גבוה יותר שכן הם נמצאים זמן רב יותר על הכביש ובפרק זמן זה צוברים בלאי ועוברים שחיקה, בעוד שרכבים חדשים מגיעים עם אחריות של שנתיים עד ארבע שניים, תלוי ביצרן הרכב.
  • תחזוקה של הרכב
חשוב להבהיר שהוצאות תחזוקה של רכבים מסתכמים בעלויות די גבוהות, בין אם מדובר בטיפולים תקופתיים שלהם הרכב זקוק, תקלות נפוצות, בלאי, צריכת דלק וכיוצא בזה. ככל שאותם רכבים למכירה נמצאים פחות זמן על הכביש כך הצורך שלהם בתחזוקה, אשר מתבטא בהשקעה של זמן וכסף מצידו של הנהג, קטנה. בעוד שרכבים אשר נרכשים הישר מהיבואן יזדקקו למינימום של טיפולים, אשר מרביתם גם מכוסים על ידי האחריות, רכבים למכירה מיד שניה יצריכו טיפול בהיקף רחב יותר, בתדירות גבוהה יותר, וההוצאות יהיו עליכם.
  • ביטוח רכב
רכבים למכירה אשר נרכשים הישר מהיבואן, זקוקים לביטוח רכב בדיוק כמו רכבי ליסינג למכירה, יחד עם זאת, גובה ביטוח הרכב מושפע משנת הייצור של הרכב, וככל שהרכב שלם חדש יותר, כך יהיה סיכוי גבוה יותר למצוא ביטוח רכב בעלות נמוכה יותר.

היכן ניתן למצוא רכבים למכירה?

בעבר הדרך היעילה ביותר למצוא רכבים למכירה, ולפרסם רכבים למכירה הייתה באמצעות מודעות בעיתון ובלוחות רכב שונים אשר מתפרסמים במגזינים ומוספים שונים, הרי שכיום, האינטרנט מהווה פלטפורמה יעילה ביותר לצורך רכישה וכן מכירת רכב. רשת האינטרנט מלאה בלוחות רכב בין אם אלה פורטלי האינטרנט הגדולים כמו walla. Ynet ואחרים, אתרי רכבים ייעודיים ואתרי לוחות כמו win win או yad2. לוחות רכב באינטרנט הם קלים ונוחים מאוד למשתמש, כך באמצעות פונקציות הסינון השונות תוכלו להגיע הישר אל המודעות הרלוונטיות לרכב הספציפי אותו אתם מחפשים, ותוכלו ליהנות לעתים אף מתצלומים של הרכב אשר מתפרסמים בסמוך למודעה. באתר תמיר גרופ ניתן למצוא מגוון מבצעי רכב יד שניה, רכבים שמורים ומטופלים בהקפדה.
 

כתבות קשורות: 

איך עושים העברת בעלות על רכב
מה בודקים לפני קניית רכב
חזור