צור קשר

שבעה טיפים לפני מכירת רכב יד שניה או רכב חדש

מה חשוב לבדוק כאשר קונים רכב חדש או רכב יד שניה?

רכישת רכב חדש היא החלטה כבדת משקל, בעיקר בגלל העלות הגבוהה של רכב כזה וגם כי רכב לא רוכשים הרבה פעמים בחיים (למעשה – יש משפחות שעבורן מדובר ברכישה של פעם אחת בחיים). לכן, חשוב מאוד להיערך לרכישה כזאת, ולבדוק שהכול ערוך ומאורגן אליה. המאמר הבא מציע מספר טיפים חשובים הן בנושא מכירת רכב והן בנושאים נלווים, לרבות חלקי חילוף לרכב ואחרים.

אז מה צריך לדעת לפני מכירת רכב?

לפני שמבצעים את הרכישה עצמה, חשוב מאוד לדעת שאתם קונים את הרכב שבאמת יספק לכם את כל הצרכים
  1. דלק – חשוב מאוד לדעת כמה דלק הרכב צורך. אחרי הכול, רכב שצורך הרבה דלק הוא רכב שיקר יותר לתחזק ושמזהם יותר את האוויר, ולכן כדאי מאוד לרכוש רכב שצורך כמה שפחות.
  2. ביטוח – חשוב מאוד לברר כמה יעלה לכם ביטוח חובה וביטוח מקיף לרכב, כי זו הוצאה שנתית שמשפיעה מאוד על התקציב המשפחתי.
  3. חלקי חילוף לרכב – גם זה פרמטר מאוד חשוב, כי אם תרכשו רכב שקשה להשיג עבורו חלקי חילוף, תהיו בבעיה בכל פעם שתהיה ברכב תקלה. לכן, חשוב מאוד לוודא עם היבואן שיש לו חלקי חילוף לרכב שמתאימים לדגם שבחרתם לרכוש, ושבהסכם כתוב שהוא מחויב לשווק חלקי חילוף לרכב כאלה על פי החוק, היינו – במשך 7 שנים ממועד הרכישה לפחות.
  4. תקציב – חשוב לוודא בצורה בטוחה מהו התקציב שעומד לרשותכם לטובת הרכישה. גם אם אין לכם את מלוא הסכום הנדרש, חשוב שתדעו שיש היום מגוון רחב של אפשרויות מימון לרכב יד שניה, שבהחלט יכולות לעזור. עשו "שיעורי בית" לפני שאתם יוצאים לבצע את הרכישה, ורכשו רק רכב שאכן יאפשר לכם לעמוד בהוצאה.
  5. הוצאות נלוות – כשאתם בודקים מהו התקציב העומד לרשותכם לצורך ביצוע רכישת הרכב, חשוב שתוודאו שיש לכם כסף גם להוצאות הנלוות שרכישת רכב מביאה איתה, לרבות העברת בעלות, ביטוח, טיפולים ראשוניים, חלקי חילוף לרכב, אגרות הרישוי השונות ועוד. אחרי הכול, ההוצאה על רכישת הרכב היא אמנם חד פעמית, אבל יש הוצאות נוספות בגין אחזקה שוטפת וטיפולים. אחריות זה שם המשחק
מלבד ההכנות המוקדמות שכדאי מאוד לבצע לפני מכירת רכב חדש או מכירת רכב יד שניה, חשוב מאוד לוודא עם יבואן הרכב, מוכר פרטי או סוכנות רכבים שהרכב שאתם מקבלים יובא ברישיון, שהוא אכן חדש או טופל בצורה יסודית ונכונה, שהוא לא עבר תאונה כלשהי ושאתם מקבלים אותו תקין וכשיר לנסיעה. ברכב חדש, חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות מלאה על הרכב למשך שנתיים לפחות, אחריות הכוללת תיקונים שונים לרבות חלקי חילוף ללא תשלום.

את מכירת הרכב עצמה כדאי לבצע רק לאחר שאתם יודעים בדיוק איזה רכב אתם רוצים לקנות, לאחר מכן מבצעים הסכם מכירת רכב עם המוכר וכי אתם יכולים לעלות על הרכב ולזכות לנסיעה כמה שיותר בטוחה.
 
בהצלחה! 
 
לקריאה על שירותי מכירת מכוניות של קבוצת תמיר: